Log in
DocitConsult our website sponsor

Met de verplaatsing naar Ganda was de laatste wedstrijd van 2024 geen cadeau voor onze kern. Belangrijke match, want de broodnodige 2 punten zouden kunnen zorgen voor een comfortabele plek in het klassement waar we niet naar beneden zouden moeten kijken. Lukt het ons om de Gentenaars bij ‘het neuzeke’ te nemen?

Ganda A – Rijko A

Onze start was zeker niet slecht. Kaat Verdyck opent de score met een doorloper. Maar de dames van Ganda laten zich meteen opmerken en versieren 2 strafworpen. 2-1. We maken er 2-3 van via een doorloper van Kaat Verhoeven en ook Willem scoort met een doorloper. Tot daar gaat het goed.
Maar dan rolt Ganda haar strijdplan uit. In verdediging gaven ze zeer weinig ruimte en in aanval was het de gas erop, met het nodige duw- en trekwerk. De Gentenaars lopen uit naar 8-3. Enkel Axelle kan temperen voor de rust met een strafworp. We gaan de koppen bij elkaar steken met een 8-4 ruststand.

Zelf 4 x scoren op één wedstrijdhelft is opmerkelijk weinig. Er zullen oplossingen gevonden moeten worden om de juiste kansen te gaan creëren en om om te gaan met het potige spel van Ganda. Bij momenten was het meer een knokpartij in de korfzone en was er van fraai en kwalitatief korfbalspel geen sprake. De scheidsrechter laat betijen, wat de match niet ten goede komt.

We vertrokken op zaterdag 23/11 met 4 dames en 10 heren richting antwerpen naar sikopi voor het jaarlijkse tornooi dat ze organiseren. Er stonden 4 wedstrijden op het programma , dus we konden onze beentjes al insmeren om er in te vliegen.

Onze 1 ste wedstrijd begonnen we tegen Leuven ,een ploeg waar we nog niet zoveel tegen gespeeld hebben ,maar waar we met volle goesting aan begonnen.Het was een sterke tegenstander waar we niet tegen opgewassen waren ,ze scoorde vooral met hun schotjes en jammer genoeg kregen we ook een strafworp tegen . De eind score na 20 minuten spelen 4-0.

Na deze pittige wedstrijd hadden we een rustpauze van een uurtje waar we een hapje gingen eten wat drinken , de wedstrijd een beetje bespreken en dan waren we klaar voor onze volgende wedstrijd. Rijko / Catba-Hoevenen.

We kwamen al snel op voorsprong door een strafworp van Tom en dan nog een ver schot in de korf . Een goed begin om op voorsprong te komen helaas bleven de kansen verder uit voor ons en  werden we in de 2 de helft ingemaakt door hun met een eindscore op het bord  van 2-5.

Na een korte rustpauze van 20 minuten konden we er weer invliegen , een korte opwarming met goede muziek erbij waren we klaar voor AKC.

We zagen het helemaal zitten om erin te vliegen en onze goede moed werd beloont met een mooie doorloper van Griet , mooi teamwork van de groep. AKC liet het hier niet bij en kwam terug 1-1.We lieten de moed niet zakken en speelde verder . Even later kreeg Nathasja een vrijworp die ze er mooi ingooide. We waren goed op koers een voorsprong waar we van droomde en hopelijk ook konden vast houden . En Ja hoor Jeroen probeerde een shot van ver richting de korf en bam erin eindscore 3-1 onze 1 ste overwinning beet.

Voor onze laatste wedstrijd konden we rekenen op 2 dames van Leuven die ieders een helf op zich namen tegen onze laatste tegenstander Sikopi zelf.

Het zou het pittige wedstrijd worden daar waren we zeker van , we zouden nog 1 keer knallen om het beste van onszelf te geven . We vonden helaas 1 keer de korf door een kort kans van Tom , we waren niet opgewassen tegen Sikopi en verloren deze wedstrijd met een 2-1 op het scorebord.

Moe maar voldaan gingen we ons douche waar nadien nog een heerlijke taart op ons stond te wachten .Die was op een mum van tijd opgesmuld nog wat drinken en dan keerde we terug huiswaarts na een leuke pittige nammidag.

Nog een welgemeende dank u voor de 2 Dames van Leuven en voor Tijl En Tuur die erbij waren en door Griet aan Het werk werden gezet om wat statistieken bij te houden .

Bedankt aan Sikopi voor de goede organisatie en de lekker en taart en we zeggen waarschijnlijk tot volgend jaar !

 

Wedstrijdverslag: Rijko – Appels

Aanval: Jeroen, Matthias (Tom), Tin (Cailey), Heidi

Verdediging: Wesley, Kris, Loes, Nathasja

In zaal den draver te Zwijndrecht stonden voor de recreanten van Rijko vandaag 2 wedstrijden op de planning. We gingen van start met de wedstrijd tegen Appels. De match kwam traag op gang, er werden wel veel kansen gemaakt maar de afwerking lukte niet voor Rijko. Appels opende uiteindelijk de score en het werd al snel 0 – 2. Rijko kwam even terug toen Loes met een ver shot de 1 – 2 maakte. Het was een leuk opgaande wedstrijd langs beide kanten maar Appels wist de korf gemakkelijker te vinden en liep al snel uit naar 1 – 4. Door een shot van Tom hoopte Rijko nog even op een overwinning maar uiteindelijk bleek Appels vandaag te sterk: einde wedstrijd 2 – 6.

Leuke match waarin beide ploegen er volledig voor gingen, hopelijk meer gelukt in de 2de wedstrijd. 

Wedstrijdverslag: Limes – Rijko

Aanval: Sarah (Cailey), Nathasja, Wesley, Jeroen (Matthias)

Verdediging: Loes (Heidi), Tin, Tom, Kris

Na het eerdere verlies van de dag stonden de Rijko recreanten tegenover Limes.

De wedstrijd was spannend, met veel inzet van beide kanten, maar Rijko hield het hoofd koel, maakte zijn kansen beter af en behaalde deze keer een verdiende overwinning.

 In de eerste helft neemt Rijko de leiding. Na een aantal minuten krijgt Jeroen alle tijd en opent de score met een schitterend shot. Iets later maakt Limes een fout waarna een strafworp volgt. Jeroen blijft kalm en vergroot de voorsprong.

In het andere vak is het ook snel raak wanneer Tom doorbreekt en met een knappe doorloper de voorsprong vergroot tot 0-3.

Limes geeft zich nog niet gewonnen en zet de 1-3 op het scorebord. De 1-4 volgt ook snel: Jeroen met een shot vanop afstand en zijn 3de van de match.

Limes komt nog even terug tot 2-4 maar ziet vlak voor rust zijn achterstand terug vergroten wanneer Loes een doorloper perfect afwerkt.

Drie wissels bij Rijko: Cailey vervangt Sarah, Matthias vervangt Jeroen en Heidi komt Loes vervangen.

Tom legt begin 2de helft de bal in de mand na een mooie korte kans.

Limes geeft nog niet direct op en vind de 3-6 en 4-6, de match is nog niet gespeeld. Rijko mag uiteindelijk zeker zijn van de overwinning wanneer Cailey kort voor tijd nog een korte kans omzet in een doelpunt.

“Teamwork, focus en genieten!” De Rijko Recreanten kijken met een goed gevoel terug op deze mooie overwinning en kijken uit naar de volgende speelgelegenheid!

Rijko 1 - Edegemse 1 : 21-24

Aanval : Kaat Verh.(3)-Lobke(2+1S)-Niels(1)-Cedric(4+1S)
Defensie : Kaat Verdyck(1)-JanneS(2)-Lennert(-)-Willem(6)
Wissels : Tim(-)

Inderdaad waar ga je heen of waar wil je heen? Na drie nederlagen die Rijko opliep in de slotfase van tekens de 2de helft, begint men zich toch vragen te stellen over het waarom het menigmaal zo afliep. Nu ook weer de knappe voorsprong opgebouwd aan de rust, 17-13, bleek onvoldoende om de zege thuis te houden. Tevredenheid bij coach Rudi, die er toch voor waarschuwde tjdens de rust, prima maar we hebben nog niks definitief in de hand. Onze aanvalspower leek bij aanvang van de 2e helft plots stil te vallen doordat onze prijsschutters aan banden werden gelegd door hun betere defensieve aanpak, zodat we tot een 4-11 resultaat werden beperkt. De Edegemse dametjes trokken hun team over de meet, nadat ze reeds in de eerste helft een score van 6+2stippen lieten optekenen. Tijdens de 2de helft groeide hun aandeel nog uit tot 4 treffers+3stippen. Soms geven we de tegenpartij te veel ruimte of komen te laat in actie, gevolg foutenlast.  Rijko begon gezwind met goede voornemens aan deze partij. Kaat Verh.(2x) en Willem hadden voor de 3-3 tussenstand gezorgd. Nogmaals een trefzekere Willem en JanneS voor de 5-3. Edegemse moest op dat moment gas terug nemen om te blijven aanklampen, stippen op Cedric en Lobke omgezet,8-6. Tussendoor Willem op vrije worp en shot, 9-6. Het liep verdomd goed met scherp combinatiespel naar 14-9 via Niels, Willem, Cedric inlegger, Lobke inloop en de stip van Kaat Verdyck. Hiermede had Rijko reeds een aanhef gegeven met deze riante voorsprong. Naar de rust toe scoorden Cedric 2x en Willem de 17-13, dat oogt tot hiertoe prima.
 
 
 
VERDE 1 - RIJKO 1 : 16-14
 
Aanval : Kaat Verdyckl(1+2S)-Janne S(1)-Lennert(1)-Willem(3)
Verdediging : Kaat Verhoeven(-)-Lobke(-)-Niels(1)-Cedric (4) 
Wissels : Axelle(1)-Ben(-)
 
De intentie was hier bij winst, we terug op schema zaten wat betreft de ranking. Dat bleek wishfull thinking te zijn na afloop van de partij. Ook Verde was gevlast op een nieuwe overwinning, zodat ze eveneens terug op schema waren inzake het verder verloop van de competitie. Op bepaalde momenten moest Rijko zekers niet onderdoen voor dit Verde. Dat het toch nog mank liep voor onze fanions, was te wijten aan de stippenparade (6) die we veroorzaakten door foutieve tussenkomsten. De scheids liet meer toe aan de thuisploeg, aanvallende fouten en loopfouten, ze werden niet bestraft. Zo werd Verde licht bevoordeeld en werd er vermeden dat Rijko vertrouwen kreeg. De druk van het publiek was wellicht groter voor ons en de scheids,
maar gek lieten we ons niet maken. Als ook onze prijsschutters hun dagje niet kennen dan moeten we ons neerleggen bij deze nederlaag. We openden gepast via Kaat Verdyck (stip), ook Niels kreeg er ééntje voorgeschoteld maar miste eveneens als de dame aan de overzijde. Na 10 min spel een magere 2-2 score, de gelijkmaker op naam van Cedric. Verde ging ietwat homogener ballen, waar we geen weerwerk op konden vinden, naar 5-3. Zoals ik reeds verkondigde was dit het signaal voor Rijko niet te laten begaan. Cedric de 4-3 met inlegger, Kaat Verd. met stip en Janne S voor de 5-5. Toch werd de ruststand bereikt met 7-5 voor Verde.
 
 
 
Respect
Wedstrijden
Foto's
RIJKO'S ideeënbus
Volgende evenementen
Rijko is aangesloten bij de Koninklijke Belgische Korfbalbond

Volg ons op Facebook
Sport Vlaanderen

KC Rijko    |    Kruispad 4   |   2310 Rijkevorsel   |   rijko@korfbal.be

© 2019, website powered by Twizzit.com