Neerlandia A – Rijko A
Kaat Verhoeven – Axelle – Ben – Cedric – (Niels) – (Janne) – (Dorien)
Kaat Verdyck – Jesse – Willem – Lennert – (Jonas)
Vorige week konden onze fanions hun verblijf in Hoofdklasse 1 al verzekeren, wat een rustige en ontspannen laatste week in de zaal inluidde. Verdiend, me dunkt, na een wisselvallig zaalseizoen waar ons ploeg moest afrekenen met veel blessures en gelukkig net op tijd terug groeide naar hun betere vorm. Geen gemakkelijk seizoen, wel één waar veel weerbaarheid getoond is.
Een uit-wedstrijd op Neerlandia als laatste match van het zaalseizoen is geen cadeau. Gelukkig dus dat het niet meer om de knikkers ging.
Een match zonder inzet, maar daarom niet met minder intensiteit. Het seizoen afsluiten met een derde overwinning op rij zou een fijne afsluiter zijn van het sterke seizoeneinde.
Over de eerste helft kunnen we kort zijn. Het gaat telkens weer gelijk op. Van 1-1 naar 2-2, naar 3-3, naar 4-4, enzovoort… Zowel onze fanions als Neerlandia slagen er niet in een 2-korven-kloof op het bord te zetten. Ben opent onze score met een shot, Willem legt er ook ééntje binnen, Axelle en Kaat Verdyck doen het hen ook na. We laten ons niet aan de kant zetten, letterlijk. Dat resulteert jammer genoeg in enkele beuken die door de scheidsrechter wel bestraft worden met een gele kaart.
Na het tumult spelen we verder richting de rust. We gaan met één bonuskorf de kleedkamer in. Kaat Verhoeven prikt een vrijworp binnen, Lennert, Ben en Willem een shot, Kaat Verhoeven nog een keer op stip en Willem met een shot. 9-10.
Het zal zaak zijn om de focus op ons eigen spel te houden en niet te veel bezig te zijn met alle randanimo en soms opmerkelijke beslissingen van de wedstrijdleiding.
In de tweede helft ballen we eerst naar een voorsprong van 11-14 (Willem met 3 x shot en Kaat Verhoeven met een shot). Maar Neerlandia geeft niet af, blijft aanklampen en zo gaan we naar een spannende slotfase met een tussenstand van 19-19. Cedric vond 2 x de korf met een shot en strafworp en de ingevallen Janne, Dorien en Ben wisten ook de korf te vinden op shot. Voor het eerst lukt het Neerlandia op voorsprong te komen. We komen nog terug tot 21-20 via een shot van Willem, maar hebben net niet genoeg tijd om de aansluitingstreffer te maken.
Laat ons zeggen dat het deugd zal doen om nu even de rust op te zoeken en de neuzen weer in de richting van het veld te zetten. Daar kan alles nog en staan we momenteel op plek 5 in het klassement. De eerste wedstrijd staat geprogrammeerd op zaterdag 29/03 op onze eigen velden. Graag met evenveel supporters als in de zaal, want onze 9de man was echt fan-tas-tisch! Bedankt!
Neerlandia B – Rijko B: 17 – 23
Onze B-ploeg wil absoluut hun zaalseizoen in schoonheid afsluiten en laten zien waarom zij terecht op een mooie tweede plek prijken in het klassement.
Omdat onze C-ploeg op hetzelfde moment speelt, staat er een onuitgegeven ploeg tussen de lijnen. Gelukkig kunnen we rekenen op onze U19’ers die hun wedstrijd ook op Neerlandia moesten spelen. Bedankt Jins, Lies en Ward om onze ploeg te versterken!
Dorien – Lise – Nathan – Ben(Ward)
Janne – Jins(Lies) – Jonas - Jarne
De start van de wedstrijd gaat gelijk op. We gaan gezapig naar een 4-4 tussenstand via een korte kans van Nathan, vrijworp van Ben, shot van Jonas en een shot van Ben. Elke keer spelen we het klaar om op voorsprong te komen, maar de voorsprong vasthouden is er voorlopig nog niet bij. Op een gegeven moment staat de 6-9 op het scorebord. Daar zorgden Jarne, Dorien, Jonas en Janne voor met een shot en Ben nogmaals op vrijworp. Maar met de rust in zicht vindt Neerlandia een tweede adem. Ze komen terug tot 9-9. Ben wil liefst toch met een voorsprong de kleedkamer in, dus hij prikt er nog snel ééntje binnen vanaf quasi de middellijn. Zijn vierde al van de namiddag.
Even rusten, de koppen bij elkaar en enkele tactische bijsturingen. Kunnen we deze keer de kloof opnieuw maken en vasthouden?
Na de rust komt Lies in de plaats van Jins het veld op.
Onze ploeg heeft er alvast meteen zin in in de tweede helft. Jonas zorgt met een buzzer beater voor de 10-12 en Nathan op strafworp voor de 11-13.
Ben mag gaan rusten met het oog op de A match die nog gespeeld moet worden, waar hij last minute zal moeten starten omdat één van onze A-starters nog in de file staat. Ward komt in zijn plaats.
De match kabbelt verder en we gaan naar een 16-17 tussenstand via Janne op doorloper, Nathan met een shot, Lies op strafworp en een shot van Dorien.
Tot op dit moment kunnen we Neerlandia nog niet afschudden, maar dat kan niet blijven duren. Onze ploeg schakelt een versnelling hoger en snelt naar een vlotte overwinning. Een plezier om naar te kijken met nog veel korven in de laatste 10 minuten. Shot van Janne, Ward en Nathan, vrijworp van Jonas, doorloper van Jarne na een knappe onderschepping van Nathan in het andere vak en assist van Jonas. De laatste korf van onze B-ploeg in de zaal komt op naam van Dorien met een korte kans.
Rijko B strandt op een mooie tweede plaats in de competitie en moet enkel Edegem nog voorlaten. Proficiat toppers, knappe prestatie!
Edegem 1 - Rijko 1 : 14-16
Aanval: Jesse(1)-KaatVerd.(1)-Lenne(4)- Willem(1)
Defensie: KaatVerh.(3)-Axelle(1)-Cedric(1)-Niels(1+1S)
Wissels: Stijn(2)
Menigéén had zich reeds neergelegd bij een praktisch onafwendbare situatie, die verdomde voorlaatse plaats! Richting Herentals voor de eindfase als runner-up. Maar de wonderen zijn de wereld niet uit, de mystieke wonderen wellicht wel. Zo circuleerde tijdens onze pauze het bericht dat HMKC op Ganda met een eerste zege, 15-16, aan de haal ging. Het opende meteen nieuwe perspectieven voor onze fanions. Een eerste vereiste, vandaag Edegem het nakijken geven, doch Rijko stond achter aan de rust, 8-7. De eerste helft was gunstig maar ietwat kleurloos verlopen. Nadat Jesse voor de 0-1 had gezorgt, zette Kaat Verh. haar toegekende vrije worp om naar 1-2. Een doeltreffener Edegem nam voorsprong tot 5-3. Lenne had de 3-3 gekorft en deed het subliem over, 5-4, bijgestaan door Willem 5-5. Bij deze fase kwetste Willem zich zo hevig, dat vervanging nodig bleek. kiné Moranne stond borg voor het oplapwerk. Wissel Stijn werd ingebracht. Vervolgens was Axelle bij de pinken, 6-6 en Lenne trof nogmaals raak, 7-7. Zoals eerder vermeld lukte Edegem net voor rusten de 8-7 voorsprong.
KC Rijko | Kruispad 4 | 2310 Rijkevorsel | rijko@korfbal.be
© 2019, website powered by Twizzit.com